Figura - klepsydra

Dziś kolejny post z serii o sylwetkach. W tym poście pomogę Wam rozpoznać czy macie figurę klepsydry.
Sylwetka ta to podobno ideał. Będą też wskazówki o tym, co nosić by eksponować to co potrzeba.


Cechy sylwetki:
- szerokie ramiona
- duży biust
- mocne wcięcie w talii
- wysoka talia, zaczynająca się już tuż pod biustem
- szerokie biodra
- sylwetka proporcjonalna, bardzo kobieca
-linia ramion równa linii bioder
- krótki korpus
- lekko wystający brzuch

A zatem dobieramy ubrania! Pamiętajmy przy tym by podkreślały one sylwetkę. Z sylwetką tą nie ma raczej problemów. Dziewczyny, które ją posiadają nie muszą nic tuszować, lecz przeciwnie, podkreślać.
Koszulki i bluzki z miękkich tkanin wybieraj z okrągłym dekoltem. Zaakcentuje on ładnie biust. Bluzki oraz sukienki z baskinką to również hit klepsydry. Każda będzie wyglądała w niej bardzo kobieco. Koszule z lekkim dekoltem wcięte w talii są idealne dla takiej sylwetki. Taliowane żakiety zarówno te krótkie jak i długie są idealnym wyborem dla Ciebie. Pamiętaj jednak by miały jeden rząd guzików – wysmukla on i idealnie dopasowuje się do sylwetki. Krótki kardigan to też dobry wybór. Noś go zarówno samego jak i z koszulą pod spodem. Spodnie idealne dla tej figury to te z wyższym stanem. Najlepiej by sięgały powyżej pępka.  Modele w kant wydłużają nogi, dzięki pionowej linii. Idealne spodnie to te z prostą nogawką. Jako dolna część garderoby świetnie sprawdzi się również ołówkowa spódnica. Jakie sukienki pasują dla klepsydry? Proste, dopasowane w talii. Sukienka tuba o prostym, obcisłym fasonie pięknie wyeksponuje ramiona, biust i podkreśli kształt sylwetki.

Co do okrycia wierzchniego, najbardziej korzystnie klepsydra wyglądać będzie w wełnianym taliowanym płaszczu z jednym rzędem guzików. Kupując kurtki zwracaj uwagę by były taliowane i przewiązane paskiem.
Najważniejsza rzecz do zapamiętania dla klepsydry - podkreślamy talię. Mogą być to wcięcia czy przewiązanie paskiem.


Etykiety: