Wentylatory sufitowe

Wentylatory sufitowe kojarzą nam się ze stylem retro bądź wakacjami na południu Europy.
Czy jest sens instalowania ich w nowoczesnych wnętrzach i czy będą one dobrze się z nimi komponowały? Dziś postaram się rozwiać Wasze wątpliwości.
Mało kto wie, iż urządzenia te są bardzo praktyczne, szczególnie modele te, które pełnią także funkcję lampy oraz mają zmienny tor ruchu. Latem chłodzą, zimą ułatwiają ogrzanie pokoju. Odpowiednio dobrany do wielkości i charakteru pomieszczenia zdobi lepiej niż niejedna wymyślna lampa.
Na rynku można znaleźć modele sprzedawane w zestawie z pilotami, które automatyzują pracę. Znaleźć możemy również wentylatory z łopatami, które można schować, gdy sprzęt nie pracuje, albo takie, które włączają się zawsze w określonych warunkach.
Jak dobrać wentylator do naszego mieszkania?
Musimy patrzeć nie tylko na wygląd ale również na parametry urządzenia. Dla małych pomieszczeń wystarczy wentylator o rozpiętości łopat ok. 75 cm, dla pomieszczeń średnich potrzebny będzie wentylator o rozpiętości łopat ok. 105 cm, natomiast do salonu, dużej jadalni trzeba kupić duży wentylator o rozpiętości około 130cm.
Wentylator montujemy na wysokości 2,5 m. W mieszkaniach o starym typie budowy gdzie są wysokie sufity montujemy go maksymalnie na wysokości 3 m. Jak to zrobić? Sklepy wyspecjalizowane w sprzedaży tego typu produktów posiadają w ofercie specjalne przedłużki.
Dziś przedstawię Wam kilka propozycji wentylatorów ze sklepu Lampy.pl. Produkty te charakteryzują się bardzo dobrą jakością oraz starannością wykonania. Dodatkowo w ich ofercie znajdziemy bardzo dużo różnych dizajnerskich produktów.
Pamiętajmy by kupować produkty od renomowanych firm a nie tańszych chińczyków dzięki czemu będziemy mieli pewność iż nasz wentylator będzie służył nam wiele lat.

1. AZALEA – wentylator sufitowy z oświetleniem, 701,90 zł
2. Wentylator sufitowy FORMENTERA zdalnie sterowany, 1689,90 zł
3. ENIGMA – zmienny wentylator sufitowy, 507,90 zł
4. COMBO – wentylator sufitowy, 948,90 zł
5. Wentylator sufitowy Turbo II, 329,90 złEtykiety: