Pielęgnacja włosów nad morzem

Nadszedł ten wspaniały okres wakacji. Beztroskiego odpoczynku i ładowania akumulatorów by przetrwać kolejny rok.
Jestem zwolenniczką spędzania wakacji nad morzem zapewne jak i nie jedna z Was. Morskie fale i kąpiele słoneczne to to co uwielbiamy ale niestety niszczą one nasze włosy. Podczas wypoczynku na plaży powinnyśmy o nie odpowiednio zadbać.  Włosy zwłaszcza te jasne są bardzo wrażliwe na promienie słoneczne, które je rozjaśniają i wysuszają.  Dodatkowo tracą przez to blask, płowieją, stają się słabsze a co za tym idzie zaczynają się łamać. Ciemniejsze włosy są bardziej odporne ze względu na większą zawartość melaniny czyli barwnika, który naturalnie chroni włosy. Niestety nie jedna z Was zapewne wpadła w panikę gdy zobaczyła jak wyglądają jej włosy po urlopie. Dziś podpowiem Wam co robić by nasze włosy cały czas były w dobrym stanie.
Co powinnyśmy robić by nasze włosy dobrze przetrwały pobyt nad morzem?
-  Długie włosy nosimy związane, najlepiej w koczek, gdyż wtedy na szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych narażona będzie tylko mała powierzchnia włosów.
- Nosimy kapelusze bądź czapki, które dodatkowo będą chroniły włosy przed słońcem oraz wiatrem, który nad morzem niesie ze sobą drobinki piasku i soli, które są dla nich zdecydowanie szkodliwe.
- Warto również spryskać włosy preparatem z filtrem UV – tym przeznaczonym do włosów :P
- Używamy delikatnych szamponów, by zawarte w nich detergenty w połączeniu z morską solą nie zniszczyły dodatkowo naszych włosów.
- Rezygnacja z suszenia włosów suszarką bądź ich prostowania czy kręcenia będzie również korzystna w tym okresie by dodatkowo ich nie niszczyć.
- Jak najszybciej myjemy głowę po morskich kąpielach by wypłukać sól z włosów.
- By włosy nie chłonęły tak soli najlepiej zmoczyć je przed kąpielą w morzu słodką wodą.
- Używamy odżywek bez spłukiwania by nasze włosy miały dodatkowe zabezpieczanie.
- Dla fanek olejowania włosów idąc na plaże możemy nałożyć na włosy olejek na przykład arganowy lub kokosowy. Będzie to dodatkowa ochronna bariera zarówno przed słońcem jak i słoną wodą. Naolejowane włosy wyglądają na mokre więc nie ma co się przejmować, że ktoś mógłby pomyśleć iż nasze włosy są brudne.
- Używajmy kosmetyków bez wysuszających włosy alkoholi w składzie. Postawmy na nawilżenie, natłuszczanie oraz odżywienie. Sprawdzą się tu kosmetyki przepełnione silikonami.
- Unikajmy ziołowych produktów, ponieważ często one również przesuszają nasze włosy.
- Unikajmy suszenia włosów na słońcu, to najgorsza rzecz jaką możemy im zrobić. Jeśli chcemy wysuszyć włosy bez użycia suszarki lepiej usiądźmy w cieniu.
- Nie wyciskamy włosów tuż po wyjściu z wody ponieważ są one bardziej podatne na uszkodzenia.
- Tuż przed wyjazdem nie farbujmy włosów gdyż zabieg ten wysuszy je a dodatkowo podczas naszego wypoczynku kolor i tak się wypłucze.
- Codziennie dodatkowo zabezpieczajmy końcówki.
- Jedzmy dużo owoców i warzyw, które od wewnątrz dostarczą im składników, które potrzebują.

Jeżeli zastosujemy się do wszystkich tych rad, nasze włosy zarówno na urlopie jak i po nim będą dobrze wyglądały, a my będziemy dalej cieszyły się piękną i zadbaną czupryną. Tak, więc dziewczyny podczas wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy nie tylko o pielęgnacji ciała ale również i naszych włosów.


Etykiety: