Żyrandole kryształowe nadal modne?


Żyrandole kryształowe dominowały w zamkowych wnętrzach od XVIII wieku. Na przestrzeni lat zmieniały one swą formę i kształt. Ich dostojność, dekoracyjność, użyteczność i ciepłe rozproszenie światła sprawiły, że przetrwały do dnia dzisiejszego. Jednak czy taką klasykę można połączyć z nowoczesnym wnętrzem?
Oczywiście, że tak. Jeżeli odpowiednio je wkomponujemy będą one piękną dekoracją naszego wnętrza. Można je wykorzystać w salonie, korytarzu a nawet łazience. Najlepiej połączyć je z chłodnym kolorem ścian bądź drewnianą konstrukcją. Można je komponować z antykami, jak i pomieszczeniami w stylu glamour. Wykorzystanie kryształowych żyrandoli pozwala na zachowanie właściwego kontrastu pomiędzy nowoczesnym designem a nutą dekadencji.
Wiadomo nie każdemu się to spodoba, może niektórych przytłoczyć przepych i rozmach. Innym zaś spodoba się taki pomysł i stwierdzą oni, iż żyrandole kryształowe faktycznie są funkcjonalne. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jaką mamy koncepcję i jak to wszystko widzimy, a także w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej. Jeżeli szukasz pomysłu by nadać swojemu wnętrzu troszkę odmienny styl to żyrandol taki może stać się wisienką na torcie.