Pamiątki z Italii – co warto przywieźć?

Piękna słoneczna Italia to jedno z większych marzeń podróżniczych Polaków. Gorące słońce, wyśmienita kuchnia, zabytki oraz dostęp do ciepłego morza kuszą do odwiedzin.

Wiadomo z każdych wyjazdów wypada przywieźć jakieś pamiątki i tu właśnie zaczyna się problem co z jakiego kraju warto przywieźć? 
pamiątki z włoch

No właśnie a co warto przywieźć z Włoch?
Na pewno doskonałe wino z których to Włochy słyną. Wato wziąć także pod uwagę zakup serów oraz makaronów. Po wakacjach przygotowane z nich dania przypomną nam przemiłe chwile w tym pięknym kraju.
Z alkoholi, które jeszcze będą typowo włoskie polecam likier cytrusowy Limoncchino.
Wszystko zależy od tego jaki region dane nam było odwiedzić, wiadomo wszędzie znajdziemy miniaturki budowli i tym podobne gadżety, którymi będziemy mogli ozdobić nasze domy. Z każdego z regionów Italii można przywieźć coś dla niego charakterystycznego tak jak np. z Wenecji warto przywieźć słynne weneckie maski, które zakłada się podczas karnawału czy wyroby z kolorowego szkła.

Dla osób z grubym portfelem Włochy mają ogromną ofertę w wielkich domach mody. Prada Gucci czy Armani, to marki doskonale znane na całym świecie i pochodzące z Włoch. Jednak koszt takich pamiątek może być spory i musimy o tym pamiętać.

Etykiety: