Puder mineralny Paese

Hej!
Dziś recenzja jednego z fajniejszych pudrów mineralnych  jakich używałam.
blog lifestylowyPuder mineralny firmy Paese składa się aż w 60% z naturalnej glinki z Morza Śródziemnego.
Pewnie nie każda z Was wie jak wpływa na naszą cerę taka glinka.
Więc już tłumaczę….
Wpływa ona na poprawę metabolizmu skóry, dotlenia ją oraz pomaga przywrócić równowagę i stabilność procesom jej regeneracji.
Co najważniejsze nie zapycha nam porów a nawet pomaga  usunąć zanieczyszczenia ze skóry.
Puder mineralny jest bardzo fajnym kosmetykiem, który można używać w wieloraki sposób.
Nakładać go można samego na skórę, a także na podkład jako wykończenie oraz zmatowienie, możemy go również nałożyć tylko na partie bardziej świecące naszej twarzy by je zmatowić i nie będziemy mieli plamek, ponieważ ujednolica się z kolorem skóry.
 Bardzo dobrze komponuje się ze skóra, kryje niedoskonałości oraz matuje. Działa przeciwbakteryjnie, wchłania nadmiar serum i dba o prawidłowe pH naskórka.
Ja na swojej skórze wypróbowałam go na dwa możliwe sposoby, jednak jako wykończenie oraz zmatowienie bardziej przypadł mi do gustu.
Puder znajduje się w plastikowym okrągłym pojemniczku z nakrętką. Bardzo prosty, poręczny design.  Posiada także gąbeczkę do nakładania.

blog lifestylowy

Jedynym minusem, albo może rzeczą jaka mi w nim przeszkadza jest sposób nabierania go. Firma zadbała by nie wysypywał się od razu cały puder, wmontowując w niego plastikowy element do przesuwania z dziurkami by nabierać niewielką ilość na gąbeczkę. I tu jest problem,  gdyż jeżeli się spieszymy to  nie jesteśmy w stanie nabrać odpowiedniej ilości by od razu zmatowić całą twarz.  Poza tym puder jest bardzo dobry i jestem z niego zadowolona.

ZALETY:
- dobrze się nakłada
- ładnie matowi skórę
- utrzymuje się dość długo na skórze
- wydajny
- nie powoduje alergii
- kryje niedoskonałości
- działa przeciwbakteryjnie
- naturalny skład
WADY:

-  trudności z dozowaniem

Pozdrawiam,
I.

Etykiety: