Prawdziwy przyjaciel po prostu JEST...

Czy mamy prawdziwych przyjaciół?

 Może i się nam tak wydaje, bo niby wokół siebie mamy spore grono ludzi z którymi możemy się spotkać ale czy są to nasi prawdziwi przyjaciele? Przekonać się o tym możemy dopiero w chwili gdy potrzebujemy pomocy, nagle z tej gromadki znikają prawie wszyscy. Sama z własnego doświadczenia wiem jak to działa, gdy ma się niby tylu znajomych, na których można liczyć a jak przychodzi co do czego to nagle zostaje się samemu. Wiadomo każdy z nas ma swoje życie i problemy ale dla chcącego nic trudnego.  Nawe 5 minut z przyjacielem może nam pomóc.Tak właśnie i ja uświadomiłam sobie, że w moim życiu jest kilka osób, na które mogę liczyć. Niezależnie od tego, która jest godzina mogę zadzwonić czy spotkać się i pogadać. Tak, w chwilach zwątpienia nawet kilka minut spędzone z przyjacielem może pomóc. Ci ludzie mogą liczyć na mnie tak samo jak ja na nich. Zawsze znajdzie się chwila bym mogła ją im poświęcić jeżeli naprawdę tego potrzebują, nawet w zabieganym dniu.
Kogo możemy nazwać prawdziwym przyjacielem?
Jest to osoba, która bezinteresownie  pomaga drugiej osobie, wspiera  i nie ocenia.

„Najlepszym przyjacielem jest ten, który nie pytając o powód, potrafi sprawić, że znów wraca radość”

„Prawdziwa przyjaźń nie polega na tym by być nierozłącznym, ale na tym, że nawet kiedy jest się oddzielnie, nie zmienia się nic”

Antoine de Saint-Exupéry

Pamiętajmy, że przyjaciół nie musimy mieć w zasięgu ręki by mogli nam pomóc, kilometry nie mają znaczenia, wystarczy nawet chwila rozmowy czy sms by druga osoba mogła poczuć, że nie jest sama,  że ma wsparcie.
Ja bardzo dziękuję osobą,które są właśnie tak ważne w moim życiu <3

Prawdziwy przyjaciel po prostu jest!


POZDRAWIAM,

I

Etykiety: